18. veebruar 2010

Keeruliste aegade lihtsad lahendused

Kõik me teame, et kvaliteetne hambaravi ei ole odav teenus. Teenuse hinna kujundavad materjalid, mis jagunevad oma omadustelt ja kasutamise eesmärkidelt erinevatesse kategooriatesse. Meie eesmärgiks on aga pakkuda oma patsiendile kõige paremaid lahendusi ja oleme ühiselt otsustanud, et materjalide kvaliteedi osas me mööndusi ei tee.
Aga kuidas, tulla toime katkise ja ravi vajava hambaga, kui rahakotis on hetkel piiratud võimalused?
Siinkohal soovitame kindlasti visiiti mitte lükata edasi kaugemasse tulevikku. Otsus lükata hambaravi edasi võib endaga kaasa tuua veelgi suuremaid väljaminekuid, sest hambaravi vajadus aja möödudes mitte ei vähene vaid suureneb. Väiksest murest saab kiiresti suur.
Sellistel olukordadel on olemas sobiv väljapääs. Soovitame siinkohal peatada hambaaugud esialgse kiire lahendusega, seniks kuni teie rahalised võimalused paranevad. Odavamad lahendused sõltuvad konkreetsest probleemist.
Küsige alati julgelt erinevaid ravivõimalusi ning üheskoos leiame parima lahenduse ja ka rasked ajad saab üle elada. Peamine - mitte venitada hambaarsti juurde tulekuga - sellega hoiate edaspidi raha kokku!

9 kommentaari:

 1. Siin kohal nüüd küll küsiks. Endast väga lugupidav Tallinna hambatohter jättis tarkuse kikut välja kiskudes juure otsad lõuga. Põhjuseks tõi selle, et mind ( või minu lõualuud mitte liikselt traumeerida). Väidetavalt pidavat need juurikad 1-1,5 aasta pärast iseesnest ülesse tõusma ja minust lahkuma. Läheb kolmas aasta. Tihtipeale antud koht põletikus ja valulik.Olen ikka traumeeritud küll. Loomulikult tekib see olukord suus siis, kui seda kõige vähem vaja oleks. Siit mõned mõtted. Kui hambaarstile kogu suus tehtav menetlus pole jõukohane, siis võiks panna ka uksele sildi. Ainult plommid, ainult pilt.Mõni nõrgem võiks piirduda lihtsalt vaatlusega. Kõik oleks rõõmsad: tohtrid teevad, mida oskavad ja patsiendid saavad, mida ootavad.

  VastaKustuta
 2. Tere,

  Kõige parem ja lihtsaim viis Teid konsulteerida oleks tulla vastuvõtule, teha röntgen ja otsustada kohapeal, kuidas Teid aidata.

  Kohtumiseni Kaarlis!

  VastaKustuta
 3. Tere:)
  Mul üks tarkuse hammas laguneb.no kohe tõsiselt ja valu ta ei tee, kuna lasin ära suretada,raseduse ajal ei tahtnud seda valu, et välja tõmmata.hammas ise alumine.Lagunenud ta nii et pealmine kiht ilusti alles,aga küljepealt endale tohutu augu sisse uuristand. liigub ka see hammas,aga mitte palju et ta ise välja tuleks.kardan et auk nüüdseks juba nii suur et ainult tõmbamisega teda vist kätte ei saa?Palju selline asi olukord minu rahakottile maksma võib minna? Hetkel seis suht kesine ja laste kõrvalt ei anna eriti näpistada ka:S täitsa väljapääsmatu paistab olukord:( tarkuse hammaste tulekuga on üldse suus kõik pahumpidi löödud,teisisõnu pole hambumus see mis ta olema peaks vaid väga vale:S

  VastaKustuta
 4. Tere,

  Päris kindlasti pole tegemist väljapääsmatu olukorraga, ootame Teid esimesel võimalusel vastuvõtule, et leida üheskoos parim lahendus, kuidas Teid aidata.
  Võimalusi hammast säilitada on mitmeid, esmalt teeme röntgeni ning siis vaatame juba täpsemalt edasi, kas olukorra lahendab hambatäidis, kroonimine või hamba eemaldamine.
  Juhul, kui tõesti osutub vajalikuks hammas eemaldada, siis selle hind jääb olenevalt tõmbamise raskusastmest vahemikku 605.-1000.- EEKi.
  Seega, ootame Teid esimesel võimalusel hambaarsti juurde, visiidiks aja saate registreerida telefonil 1619.

  Edu soovides
  Kaarli hambapolikliinik

  VastaKustuta
 5. röntgeni pilt on mul olemas ja seda hammast nagu säilitada ei tahaks.rohkem väljatõmmata.

  VastaKustuta
 6. Tere hommikust,

  Täiesti arusaadav. Esimesele visiidile tulles võtke palun olemasolev röntgen kaasa ja registreerige aeg kirurgi juurde, ning tema vaatab juba täpsemalt edasi.

  Parimate tervitustega
  Kaarlist!

  VastaKustuta
 7. Mul on sellline mure, et tarkusehammast välja tõmmates, kukkus välja eelviimase hamba täidis. Täidis oli ise suur, kuskil pool hambast.Olen ise tudeng ja seega suurt summat välja käia pole.Palju võiks minna hamba raviks, kui kuskil pool hammast on katki, kui kasutada kõige odavamat materjali,mida pakute?

  VastaKustuta
 8. Tere,
  Ulatuslik hambakrooni taastamine klaasionomeertäidisega (ainult üks värv + materjal kulub suhteliselt ruttu) maksab meil 625.-; komposiidiga (tugevam täidis, värvivalik on ka suurem) 950.-.
  Võite rääkida ka kirurgiga - kas see, et tarkusehammast tõmmates tuli kõrvalhambalt täidis ära, käib nende kliinikus garantii alla või ei . Võib-olla ütleb kirurg, et seal täidise all oli nii kui nii auk ja see oleks tulnud välja vahetada, aga küsida võib ikkagi.

  Kõike paremat,
  Dr Liis Talvik

  VastaKustuta
 9. Tere!
  Olen 20 nädalat rase,ning hammastega on alati probleeme olnud,aga täpselt halbaarstil käimisega.Nüüd on üks haamas lagunemas,ainult pool on jäänud,hammas ei valuta.Mitu korda olen kokku kukkunud hambaarsti juures,suurest hirmust vist,aga nüüd vist peaks minema küll.Kas oskate soovitada,kas oodata kuni laps sünnib või kohe minna?

  VastaKustuta