28. november 2011

Kaarli Hambapolikliiniku III rahvusvaheline konverents “Digitaliseerumine hambaravis”


25.novembril 2011 toimus Tallinnas, Grand Hotel Meriton`i konverentsikeskuses Kaarli Hambapolikliiniku III konverents teemal “Digitaliseerumine hambaravis”, mis seekord oli saanud rahvusvahelised mõõtmed.
Päeva esimese poole täitsid Kaarli Hambapolikliiniku arstide ja õdede põhjalikud  ettekanded, tähelepanu pöörati nii otseselt hammaste raviga seotud probleemidele kui ka infektsioonikontrollile hambaravikabinetis.
Konverentsi avas juhatuse ettekanne Kaarli Hambapolikliiniku tulevikusuundadest ja plaanidest, järgnesid  sisukad ettekanded  hambaravi teemadel:

 • Dr Andrei Akkalainen: “Juurekanali irrigatsioon”
 • Õde Airis Linamaa ja õde Marlene Saiko: “Huule-e. mokatubaka “snus” kahjulikkusest”
 • Dr Dagmar Marandi: ”N.Inferior Alveolarise vigastused”
 • Dr Jelena Ldinina, dr Martin Järve, dr Larissa Kuznetsova, dr Marju Varuškin: ”Eetiline müük ja suhtlemine”
 • Dr Triin Pullisaar: “Mida tähele panna kroonide tsementeerimisel” 
 • Dr Natalja Velikanova: ”WaveOne ja BioRace roteeruvad süsteemid juurekanalite prepareerimisel”
 • Dr Maarja Taada: ”E-max inlayd ja onlayd”
 • Dr Liivika Selin ja õde Krista Puusemp: ”Infektsioonide leviku ennetamine hambaravikabinetis”
 • Dr Kristin Räst-Kallio: ”Vahetu implantatsioon ja kohene koormamine“
 • Dr Triin Piikov: ”Ülalõua stabiliseeriv lahas”
 • Dr Triin Suurorg: ”Proteesimine implantaatidele”
Päeva teine pool oli välisesinejate päralt. Hr. Petri Kalli firmast “Straumann” tutvustas digitaallahenduste perspektiive hambaravis.  Pikemalt peatuti uuel iTero suusisesel skänneril, mis asendab traditsionaalset jäljendite võtmist.

Mark Niemi, Planmeca OY röntgenite divisjoni juht, tutvustas uuemaid trende digitaalröntgenite turul, muuhulgas ka 3D röntgenite ja näoskaneerimise võimlusi.

Austriast, firmast Sirona Dental Gmbh oli kohale saabunud CAD/CAM spetsialist hr. Stepan Masek. Sirona esimene hambaravile suunatud CAD/CAM lahendus toodi turule aastal 1987- see tähendab suurt kogemust ja pikka traditsiooni digitaalsete hambaravilahenduste valdkonnas. 

E-Tervise arengusuundadega hambaravis viis meid kurssi dr.Peeter Ross, Ida-Tallinna Keskhaigla radioloog ja E-Tervise ekspert. Lähiaastatel ootab ka hambaraviettevõtteid liitumine E-Tervisega ning andmete edastamine sinna. Dr.Ross selgitas, kuidas edeneb koostöö Eesti Hambaarstide Liiduga ja kokkuleppimisel on standardid hambaraviandmete saatmiseks E-Tervisesse.

Digitaalsele ravikaardile üleminek lähiajal on vältimatu. Eesti suurim sotsiaalkindlustus- ja meditsiinitarkvara tootev firma “Medisoft” tutvustas uusimat nende poolt väljatöötatud hambaravi vajadustele vastavat tarkvaraprogrammi, mis ühildub E-Tervise nõuetega.

Kevadel Kaarli Hambapolikliiniku ja Sõpruse Hambaravi liitumisel Läänemeremaade suurimaks erakapitalil põhinevaks hambaraviettevõtteks kasvanud Kaarli Hambaravi sooviks on olla kõrgetasemeline ja rahvusvaheliste uuendustega kursis olev hambaraviettevõte. 
Läbi pideva õppimise ja enesetäienduse soovime sammu pidada tänapäeva uusimate tehnikate ja ravimeetoditega. Üle 120 konverentsist osavõtja said selge pildi sellest, kuhu hambaravi on liikumas ja kuidas sellega sammu pidada.

Kaarli Konverentsist on saanud traditsioon, kohtume aasta pärast Kaarli IV Konverentsil!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar