25. juuni 2012

Kalaõli aitab võidelda parodontiidiga

Parodontiit ehk juuretippu ümbritsevate kudede põletik võib tekkida inimestel, kellel on probeem põletikuliste hambanärvidega ning kes ei ole õigeaegselt sellele vastavat ravi saanud. Hambanärvipõletik tekib erinevatel põhjustel, üks sagedasemaid põhjuseid on ravimata jäänud hambakaaries.

Lõuna-Austraalia Ülikooli doktor Alison Coates koos kolleegidega hakkasid lisaks tradistsioonilisele suuhügieeni eest hoolitsemisele uurima erinevaid võimalusi parodontiidiga võitlemiseks.

Nad töötasid läbi mitmeid uuringuid, mis näitasid parodontiidi paranemist ning leidsid seose kalaõli ja tervete hammaste vahel. See ei tule väga suure üllatusena, sest kalaõlist on läbi aegade leitud kasu paljudele erinevatele terviseprobleemidele. Uuringust siis selgus, et kalaõli vähendas parodontiidi sümptomeid ja oli isegi veel tõhusam kui seda kasutatati kombineeritult koos aspiriniga.

Uuringu läbiviija dr Coates paneb inimestele südamele, et iga inimese söögimenüüs peaks olema sees omega-3 rasvhappeid sisaldavaid toite. Võimalusel võiks nädalas 2 söögikorral olla menüüs "rasvane kala". See on lihtsalt väga hea abiline üldisele tervise korrasolule.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar