25. juuni 2014

Kuidas saada endale valgem naeratus

Valgemaid hambaid soovitakse saada siis, kui on ees ootamas mingi pidulik üritus nagu kooli lõpetamine, pulmad või juubel. Kui soovitakse tulemust koheselt, on selleks võimalus lasta teha ravikabinetis kas soodapesu või hammaste valgendus. 

Soodapesu ehk pärlipesu on hammastele tehtav “survepesu“, kus pulber koos õhu ja veega eemaldab hammastelt katu, pigmendi ja kergema hambakivi. Soodapesu ei ole hammaste valgendus, kuigi hambad näevad peale soodapesu valgemad.  Hambaid tumendavad teatud söögid, joogid (kohv, tee, punane vein, peet, mustikad, sojakaste, ketšup jne) ning suitsetamine. Nende ainete sage tarbimine pigmenteerib hambapinda.Kui soovitakse hammastele valgemat tooni, saab lasta teha hammastele valgenduse. Kohese tulemuse saamiseks on kabinetis teostatav zoom valgendus. Selle protseduuri käigus asetatakse hammastele valgendusgeel, mida aktiveeritakse valgusega.  Teine võimalus hammaste valgendamiseks on kapevalgendus, mida patsient saab ise kodus teha. Kabinetis võetakse patsiendilt jäljend, mille järgi laboris valmistatakse  individuaalne kape. Koduse valgenduse läbiviimiseks antakse kabinetis kaasa kasutusjuhend (kuidas ja kui kaua peaks geeli kasutama). Kodus tehtaval valgendamisel peab arvestama ajaga (valgendusele kuluv aeg ~10 päeva, pluss aeg mil laboris valmistatakse kape).

Enne kui soovitakse teha hammastele valgendust, peaks olema eelnevalt tehtud profülaktiline puhastus, mille käigus eemaldatakse hammastel olev hambakivi, katt, pigment. Valgendusprotseduuridele ei allu täidised, kroonid, sillad.

Artikli kirjutas suuhügienist Aire Kivi Kaarli HambaravistKommentaare ei ole:

Postita kommentaar