6. jaanuar 2015

Spordikape

Sportlased on harjunud kandma kiivrit ning põlve- ja küünarnukikaitsmeid, kuid ka suukaitse ehk spordikape peaks kuuluma samasse komplekti. Suukaitse  kasutamine tagab suu, igemete, lõualuu  ja hammaste kaitse. Hammaste ja igemete vigastused on väga valulised ning hambatraumade ravi on kallis ja keeruline. Samuti hoiab suukaitse kasutamine ära peapõrutusi, vähendab ajutraumade ohtu ning pehmendab suu piirkonda saadud lööke. Kaitse ei sega hingamist, rääkimist ega joomist.

Siin on  spordialad, kus spordikape on vajalik: poks, judo, karate, rula, jalgpall, pesapall, korvpall, jäähoki, käsipall, veepall, surfamine, uisutamine, rulluisutamine, krossiratas, sportvõimlemine, mäesuusatamine  jne.


Kaarli Hambalabor valmistab suukaitseid kõrgtehnoloogilistest materjalidest  ning igaühele individuaalselt vastavalt spordialale ja vanusele. Värvivalik on lai - alates läbipaistvast neoonroheliseni ning kaitse võib valmistada ka mitmevärvilise.  2 kommentaari:

  1. Kahju, et see info patsientidele / sportlastele nii vähe kättesaadav on. Või siis kasutatakse spordipoes müüdavaid masse, millest saab ISE endale hambakaitsmed teha ja mille ebaõigel valmistamisel võib trauma korral olla hammaskonna ja hambaid ümbritseva luukoe vigastus VÄGA SUUR.
    Breketeid kandvad inimesed, kes harrastavad eelpoolnimetatud spordialasid vajavad spetsialisti poolt valmistatud hambakaitsmeid eriti, kuna löögi saades vastu hambaid, võib osaliselt hambarida lahti tulla, sest hambad on omavahel ühendatud.
    Tuleks pöörduda hambaarsti poole ja vastavaid hambakaitsmeid küsida.

    VastaKustuta